shaggy hali - Shaggy Halı Nedir? Özellikleri ve Temizleme Yöntemi Nasıl?

Shaggy Halı Nedir? Özellikleri ve Temizleme Yöntemi Nasıl?

Shaggy Halı Nedir? Özellikleri ve Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Son dönemlerde eski görünümkü halıl ve kelimlerin yanında çeşitli görünümde ve renkte bir çok halı ve kilimin üretildiğini görmekteyiz. Bu üretimlerin içerisinde en çok tercih edilenlerden bir tanesi de shaggy halı olduğu görülmekte. Shaggy Halı Temizliğinin zor olmasıyla bilinmekte. Bu nedenle bu tür halılar ilk bakıldığında, uzun tüylerden yapıldığı görülüyor. Haliyle, kirlendiğinde temizliği de zorlaştığı kaçınılmazdır. Bu makalemizde bu halı türüyle ile ilgili işinize yarayacak bilgilere yer vermek istedik.

 Shaggy Halı Nedir?

Estetik görüntüsü ile son dönemin halı seçimlerinin çoğu shaggy halılardan yana olduğu görülmektedir. Bir tek temizliğinin zor olması, bilhassa ev hanımlarının shaggy halı alıp almamak mevzusunda kararsız kalmalarına sebep olmaktadır. Bilhassa ufak çocuklu evlerde bu halıların kullanılması, akıllara öncelikli olarak ne kadar sağlıklı ve hijyenli sorusunu getirmektedir. Bu sebeple, halı yüzeyinin temizliği kolay olsa da, alt tabakasının oldukça fazla kir ve kırıntı ile dolması kaçınılmazdır.

Halı tüyleri içinde biriken kir ve tozun zaman içinde bakteri üretimine niçin olması, olduça fazla hastalığa da davetiye çıkaracaktır. Tüm bunlara karşın, klasik halı modellerinden değişik ve şık olması, çağıl ev dekorasyonlarındaçoğu zaman shaggy halı tercih edilmesine niçin olmaktadır.

Shaggy Halı Nedir? Uzun Tüylü Halılar Hakkında Bilgiler

Evlerin şık ve dekoratif görünmesinde halıların çok büyük bir önemi vardır. Bu yüzden ev dekorasyonuna önem verenlerin halı seçimi alanında fazlaca düşündükleri görülmekte. Birçok renk ve renkte halı bulmak mümkündür. Halı tüylerinin uzunluk ve kalınlık oranına göre de halı türleri vardır. Bu türlerden biri de shaggy dediğimiz, fazlaca uzun tüye sahip dekoratif halılardır. İlk görüldüğünde hayvan postunu çağrıştıran bu tür oldukça dekoratif bir görünüm sergilemektedir.

Sadece dekoratif olmasına rağmen temizliği ile kullananların başlarının dertte olmasına yol açmaktadır.3 ile 6 santimetre aralığındaki uzunlukta olan halı tüylerinden dokunmaktadır. Ev içindeki kiri hızlı şekilde hapsetme özelliğine sahiptir bu nedenle halı temizliğinde bayanlar çoğunlukla çırpma yöntemini tercih ediyor ya da ustalaşmış halı yıkama firmalarından hizmet almayı tercih etmektedirler.

Shaggy Halı Temizleme Yöntemi Nedir

En tavsiye edilen temizlik yöntemi, yüksek sıcaklık içerisinde yoğun buharla temizlemektedir. Bu yöntemi evde uygulamanız zor olduğundan profesyonel bir halı yıkama firmasına vermeniz tavsiye olunur. Evde tam olarak temizlenmesi mümkün olmada da alt tabanını kısmen temizlemek için güçlü şekilde çırpılması kısa süreli hijyen sağlayabilir.

Facebook Sayfamızdan ve İletişim Sayfamızdan iletişime Geçebilirsiniz.

3. Etap Şeyh Şamil Mah. 13. Cadde Eryaman Center İş Merkezi

Star Mobilya Etimesgut/Ankara

+90 506 441 9798
[email protected]